אור שלום
אור שלום

בית גולדשמידט

אור שלום מפעיל פנימיה טיפולית סגורה פוסט אישפוזית, ל12 נערות בגילאים 11-14 המופנות מלשכות הרווחה וסובלות מבעיות התנהגות קיצוניות כתוצאה מהתעללויות קשות וטראומטיות.
נערות אלו נמצאות במצב רגשי מעורער ושברירי. החוויות הקשות והטראומטיות שצברו מקשות עליהן לעמוד במטלות היומיומיות, לנהל קשרים מיטיבים מתמשכים, לקבל סמכות ולהבחין בגבולות בין טוב לרע. משום כך הן נוטות להיכנס למצבי סיכון באופן בלתי פוסק ולהגיע לנקודות קצה. תפקוד תקין לאורך יום שגרתי נחשב הישג עבורן. אין צורך לציין את הקושי שלהן בהתמודדות עם מצבים משתנים או יציאה מגבולות המוכר והבטוח.

בגלל הקושי של הנערות להתמודד עם העולם שבחוץ, כולל בית גולדשמידט בית ספר ייעודי עבורן. כמו כן מתאפיין המעון בצוות נרחב הכולל מנהל, אנשי טיפול מקצועיים, אם בית, רכזים, מדריכים ובנות שרות לאומי. אלו מעניקים סביבה תומכת יציבה ואוהבת לילדות ומערך טיפולי אינטנסיבי המאפשר תהליך של שיקום והבראה. מטרת המסגרת  להביא את הילדות למצב של ייצוב רגשי ושיקום, שיאפשר את שילובן במסגרת פחות אינטנסיבית ויותר נורמטיבית בהמשך.

בבית גולדשמידט מקבלות הנערות את ההזדמנות לסביבה חמה ומשפחתית שתאפשר להן לבנות מחדש את האמון בבני אדם ולקבל כלים להצלחה בחיים. התכנית הטיפולית והחינוכית מנוהלת על ידי צוות מיומן ומקצועי הכולל עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, מחנכים ומדריכים הנמצאים בקשר יומיומי ובלתי אמצעי עם הנערות.

“הגעתי לבית גולדשמידט, מקום יפהפיה – כך היה הרושם הראשוני שלי.
הגעתי לשם במטרה לשפר את ההתנהגות שלי.
בהתחלה היה לי מאד קשה להבין ולהאמין שהצוות רוצה בטובתי.
הם כל הזמן ניסו לומר לי שאני יכולה! ואני ממש לא הקלתי עליהם.
בזכותם אני למדתי, אפילו שלא היה לי קל, אבל למדתי.
אני זוכרת שבשנה הראשונה היה לי מאד קשה להאמין שאנשים יחזרו.
הייתי עומדת כל יום מול הדלת ולא נותנת לענת ללכת, כי פחדתי שהיא לא תחזור.
היא אמרה לי שהיא הולכת וגם חוזרת, אבל עדיין היה לי קשה להאמין לה. יום אחרי יום המשכתי לנסות אותה ובסוף האמנתי.
למדתי עוד משהו מאד חשוב בבית גולדשמידט: שהחיים הם כמו ספירלה – שתמיד מגיעים לאותו מקום ממקום אחר לגמרי והמחשבה הזו גורמת לי להאמין שאני יכולה ומסוגלת ושגם כשקשה לי אני לא צריכה לוותר על הכל.”

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates from our team.

שם

דוא״ל

שפה

You have Successfully Subscribed!

רוצים להיות הורי בית?

אם להיות הורי בית במעון משפחתי לילדים בסיכון, נשמע לכם מאתגר ומשמעותי.
אם אתם מוכנים להעניק לתת ולהכיל.
אם אתם רוצים להיות חלק מהעשייה החשובה הזו, נא לשלוח קו"ח לטלי גפן  talig2@orr-shalom.co.il