fbpx
אור שלום
אור שלום

מחנה אור

בהתאם להנחיות משרד הרווחה, ילדים המטופלים במעונות המשפחתיים יוצאים לביתם לחופשות בחגים ולמשך שלושה שבועות בחודשי הקיץ. זאת כדי לשמר את הקשר עם המשפחה הגרעינית והמורחבת. למרבה הצער, יש ילדים שאין להם לאן לחזור, חלקם נעדרי עורף משפחתי וחלקם מנועים מלשוב לביתם כי הוא מהווה סביבה מסכנת עבורם. בשביל הילדים הללו מחנה אור הוא לא פחות מהצלה – פסק זמן חוויתי ומרגש, המעניק להם הזדמנות שווה להפוגה מלאת משמעות וכיף.

ככה יוצרים זכרונות ילדות

הילדים שמגיעים למחנה אור משתתפים בסדנאות ריקוד, נגינה, יוגה, בייסבול, קמפינג תחת כיפת השמיים ועוד חוויות שנבנו בדיוק בהתאם לצורכיהם ההתפתחותיים והרגשיים, והן מעשירות את עולמם הפנימי וממלאות אותם בשמחה ובהתרגשות. החוויות הללו יהפכו, ברבות הימים, לזכרונות ילדות בריאים וטובים, שיעזרו לילדים לבנות סיפור חיים חדש ויפיחו בהם תקווה וכוחות בדרכם החדשה.

בשנים האחרונות הפך מחנה אור גם למחנה מדעי-טכנולוגי, המאפשר לילדים ליהנות מפעילות מהנה וחוויתית שהיא גם מרחיבת אופקים. בזכות שיתוף פעולה עם פארק קרסו למדע ומכון ויצמן, הילדים זוכים להשתתף בסדנאות העשרה גם במהלך הקיץ, ולפתח תחומי עניין חדשים, מרתקים ומעשיים.

המחנה כמרחב טיפולי

מחנה אור נועד להעניק מסגרת משלימה, תומכת ומגנה, וששומרת על הרצף עם המעון המשפחתי, עבור ילדים שזקוקים לקורת גג ולמסגרת בטוחה ומגוננת גם בחופשות ובחגים. המחנה מתקיים בתנאי פנימייה מלאים ולצד חוויות של כיף ובילויים, הילדים ממשיכים לקבל את הטיפול הרגשי שנבנה עבורם, בסביבה שמכירה את צורכיהם הרגשיים ויודעת לתת את המענה המדויק והנכון ביותר עבורם.

 הצוות

הצוות המקצועי במחנה אור כולל את מנהל המחנה,  מדריכים קבועים המודרכים ע"י פסיכולוגית ובנות שירות לאומי, העובדות במעונות המשפחתיים, ומכירות את הילדים ואת האתגרים שהילדים מתמודדים עמם. הורי הבית במעון והצוות הטיפולי הקבוע מעדכנים את צוות המחנה אודות מצבו של כל ילד ואודות המשך הטיפול הנדרש עבורו. במהלך שהותו של הילד במחנה אור, מגיע הצוות המטפל הקבוע שלו לביקורים וכך נשמר קשר רציף עם המסגרת הקבועה שאליה הוא עתיד לשוב. לצד המסירות והמקצועיות של המטפלים, הרצף הטיפולי הזה הוא שמבטיח את השיקום והפריחה של כל אחד מהילדים.

הצטרפו אלינו

המחנה מתקיים ארבע פעמים בשנה – בסוכות, בחנוכה, בפסח ובמהלך חודש אוגוסט וממומן כולו על ידי תורמים. קיום מחנה אור בזמן החופשות באופן סדיר הוא למעשה הדרך היחידה האפשרית עבור הילדים לקבל את המענה שהם זקוקים לו ולהפוך נקודת תורפה לנקודת צמיחה.

עזרו לנו להמשיך לקיים את מחנה אור והצטרפו למשפחת התורמים שלנו. ביחד נבטיח שלכל ילדי אור שלום תהיה חופשה נעימה והזדמנות אמיתית ליהנות, להתחזק ולפרוח.

 

ציטוט יוליה, בת 13.5
"במחנה אור אני מרגישה בטוחה. זה מקום מוגן ושמור"

ציטוט יעל, בת 11
"הלו"ז במחנה אור צפוף מאד, מלא בפעילויות! זה לא משאיר לי הרבה זמן להיות עצובה, על זה שבעצם אני פה כי אין לי מקום אחר להיות בו"

רוצים להיות הורי בית?

אם להיות הורי בית במעון משפחתי לילדים בסיכון, נשמע לכם מאתגר ומשמעותי.
אם אתם מוכנים להעניק לתת ולהכיל.
אם אתם רוצים להיות חלק מהעשייה החשובה הזו, נא לשלוח קו"ח לטלי גפן  talig2@orr-shalom.co.il

דילוג לתוכן