fbpx
אור שלום
אור שלום

הודעות וחדשות

24.01.2023 - קול קורא לחוקרים.ות עובדי.ות אור שלום
בשנים האחרונות מקדם ארגון 'אור שלום' תפיסה ארגונית לפיתוח וקידום ידע בשדה הרווחה והטיפול בילדים הגדלים בהשמה חוץ ביתית וכן לקידום מקצועיותם של עובדיו, מתוך כוונה להעמיק ולחקור את תחומי הפעילות בנושא ילדים ונוער בסיכון.
בקרב עובדי "אור שלום" יש מספר לא מבוטל של סטודנטים לתואר שני או שלישי בפסיכולוגיה, עבודה סוציאלית ותחומים נוספים. מקצתם נמצאים בשלב בו עליהם לבחור נושא לעבודה סמינריונית, עבודת גמר או דוקטורט.  כחלק מהתפיסה לקידום הידע בשדה הרווחה, החליט הארגון להעניק לעובדיו מלגות לתארים מתקדמים בנושאים מקדמי מחקר שהינם בעלי תרומה לתחומי העשייה של הארגון כדי לבחון ולהמשיג את העשייה, ולקדם יידע עבור השדה כולו.
עובדות ועובדי אור שלום מוזמנים.ות  להגיש הצעה למחקרים במסגרת לימודים לתואר שני (סמינריון או עבודת גמר) או לתואר שלישי(דוקטורט).  המחקרים שייבחרו יזכו ב:
  • סיוע בקידום ותפעול המחקר מול אוכלוסיית היעד
  • סיוע בקידום אישור משרד הרווחה לביצוע המחקר
  • ליווי וייעוץ אקדמי (במידת הצורך) על ידי הועדה המקצועית של אור שלום
  • מענק אישי לחוקר/ת בסך: 1000 ₪ לעבודה סמינריונית, 5000 ₪ לעבודת גמר ו – 15,000 ₪ לדוקטורט
להלן דוגמאות לנושאים שעשויים לעניין את הארגון (לצורך הדגמה בלבד): קשרי אחאים, מעורבות הורים, השתלבות ילדים ובני הנוער בקהילה, התמודדות צוות בעידן קורונה, צרכים ייחודיים של סטודנטים בוגרי השמה, צרכים ייחודיים באומנת קרובים, התערבויות באומנת החירום ועוד. (ניתן להציע נושאים נוספים)
המעוניינים יגישו את הצעתם ע"י הטופס המצ"ב (בצירוף אישור המנחה): 
הצעת מחקר למילגה טופס בקשה (1)
מועדי ההגשה: .1.7.2023 ,1.3.2023, 1.12.2023
יצויין כי רק מספר מצומצם של הצעות ייבחרו על ידי הוועדה המקצועית.
לשאלות ושליחת הצעות: yairm@orr-shalom.co.il
מועדי התשלום: לאחר אישור הזכייה 85% מסכום המילגה, 15% עם הגשת העבודה הכתובה.
אור שלום מתכנן להמשיך ולהציע מלגות אלו גם בשנים הבאות בכפוף לתקצוב.
22.01.2023 - ראש עיריית חולון ביקר במעון משפחתי של 'אור שלום' בעיר

ראש עיריית חולון מוטי ששון ומנכ"ל העירייה ארז ניסים ערכו ביקור מרגש באחד המשפחתונים של 'אור שלום', בלווית מנכ"לית הארגון טלי חלף וצוות תוכנית המשפחתונים. מודל המעון המשפחתי בקהילה, שפותח על ידי אנשי המקצוע של הארגון, הוכח עם השנים כמודל מוצלח בשיקומם של הילדים והכנתם לחיים עצמאיים ומיטביים ביחס לשאר הפתרונות החוץ ביתיים הקיימים כיום. ביקור ראש העיר במשפחתון נועד לבחון אפשרות להרחבת אשכול המשפחתונים בעיר בשיתוף העירייה, נוכח הצורך הרב בפתרונות חוץ ביתיים לילידים ונוער בסיכון.כ-90 ילדים.ות, נערים.ות ובוגרים.ות תושבי העיר משולבים במסגרות של הארגון וזוכים למעטפת טיפולית, ליווי ותמיכה מאנשי המקצוע שלנו במשפחות אומנה, בתכנית הבוגרים וב-3 מעונות משפחתיים בקהילה המוחזקים כל אחד על ידי זוג הורי בית. הביקור שנערך התקיים באחד מהם.

טלי חלף מנכ"לית הארגון סיכמה בסיפוק את הסיור: "שיתוף הפעולה בין עיריית חולון לארגון 'אור שלום' הוא ארוך שנים ומצטיין בשיח מקצועי, שוטף ופתוח. עשרות מבוגרי הארגון, תושבי העיר עברו לתוכנית הבוגרים שלנו ומרביתם עלו על מסלול חיים מיטיב ונורמטיבי ועשו דרך מדהימה ומעוררת השראה לחיים חדשים, עצמאיים ורבי הישגים, ואנו גאים על כך מאוד".

06.12.2022 - "לראות את האור" - ספר חדש על העבודה הטיפולית של 'אור שלום'
 ספר חדש הפורש את פניה המגוונות והעשירות של העבודה הטיפולית עם ילדים, נוער, צעירים והורים בהשמה חוץ ביתית בארגון אור שלום, יצא החודש בהוצאת 'א"ח" בעריכת אור בורשטיין, סטייסי יהושע  ופרופ' נורית ירמיה. הספר מציע לקוראים תמונה מקיפה ורבת פנים של מודלים לעבודה טיפולית פרטנית ומערכתית עם ילדים, נוער וצעירים נפגעי טראומה.

הספר,  הנחשב יחיד מסוגו בישראל, מביא איתו שנים של ניסיון מקצועי, יותר מארבעה עשורים, של אנשי הטיפול של הארגון, המטפלים, מלווים, ומדריכים ילדים, נוער וצעירים בישראל, בגילאי 0-27, שהוצאו מבתיהם על ידי רשויות הרווחה עקב יתמות, עזובה, הזנחה והתעללות.החשיבה התיאורטית והטיפולית שנרקמה והתגבשה בספר מוצגת מתוך נקודת מוצא רגשית וערכית אחת – להיטיב ולתמוך בהתפתחותם של ילדים נפגעי טראומה ובמשפחותיהם ומציעה לקהילייה הטיפולית תובנות חדשות לקיום שיח פתוח, קשוב ולא שיפוטי ביחס לטיפול בילדים ובוגרים שילדותם טמנה בחובה טראומה, מצוקה ואובדן.

הספר פורש רעיונות קליניים מעולמות מגוונים: חשיבה פסיכואנליטית, תיאוריית ההתקשרות, טיפול דיאלקטי התנהגותי (DBT), גישות מערכתיות והיבטים יישומיים בליווי מבוגרים צעירים. המודלים להתערבות כוללים פסיכותרפיה פרטנית עם ילדים, טיפול בהורות, טיפולים דיאדיים ומשפחתיים, טיפול במרחב החיים וליווי תעסוקתי ומנטורינג לבוגרים. מגוון הטיפולים מציעים גישה אינטגרטיבית מתוך כוונה לפתח ולהרחיב את ארגז הכלים של אנשי טיפול ממקצועות שונים המספקים מענה לילדים נפגעי טראומה מורכבת, למשפחותיהם ולסביבה המטפלת בהם.

טלי חלף, מנכ"לית הארגון : "הספר מבטא את המסע הארוך שעשה 'ארגון אור שלום' מאז היווסדו, המורכב מאוסף של רגעים אנושיים שנוצרו במפגש בין איש מקצוע למטופל וגובשו לתובנות תיאורטיות ומודלים טיפוליים ממגוון עולמות. אני בטוחה שהספר יהווה תרומה חשובה לאנשי מקצוע שיוכלו להרחיב את ארגז הכלים שלהם בבואם לתת מענה לילדים נפגעי טראומה , כמו הילדים המגיעים אלינו שזוכים  הודות למסירותם ומקצועיותם של עובדי הארגון, להזדמנות ולתקווה חדשה".   

אנשי מקצוע מהתחום הטיפולי מוזמנים לפתח ולהרחיב את ארגז הכלים שלהם באמצעות הספר, אותו ניתן להשיג ברכישה מקוונת בלינקים הבאים:

אתר הוצאת הספרים 'אח':  https://bit.ly/3WQvM4a

אתר רשת צומת ספרים: https://bit.ly/3EoCc3p

 

31.10.2022 - ערב הגאלה השנתי של 'אור שלום' יוצא לדרך!

גם השנה, כמדי שנה, נקיים ערב גאלה חגיגי שנועד לגייס תרומות לארגון. האירוע שיתקיים באולם שבע בת"א ביום ב' 14/11, יעמוד השנה בסימן ״להושיט יד אל האור״, המבטא את הקשר המיוחד בין העובדים של אור שלום למוטבים שלו.

כ-350 עובדים.ות בארגון ביניהם.ן – מנחות אומנה, עובדות הסוציאליות, רכזי הבוגרים, מטפלים, הורי בית ובנות שירות, אחראים כולם לרווחתם ואושרם של 1,400 התינוקים.ות,  הילדים.ות, הנערים.ות שהוצאו מביתם והגיעו אלינו ומאפשרים להם את הריפוי, הצמיחה ומבט לעתיד טוב יותר. בערב הגאלה נצדיע לקשר הזה ונחשף להיבטים שונים ממנו, נהנה מארוחה חגיגית של השף עומר מילר ונקנח בהופעה אדירה ומיוחדת של אדיר מילר.

כל ההכנסות מהערב מופנים ישירות לרווחת ילדי ובוגרי הארגון למתן תמיכה לימודית, פעילויות העשרה, טיפוח כישרונות ותחביבים ודיוק צרכים מיוחדים. מוזמנים לבוא ולקחת חלק בערב מהנה במיוחד.

לעמוד התרומה >> https://secured.israelgives.org/he/pay/OrrShalomGalaEvent2022

21/9/2022 - תכנית הבוגרים זכתה בפרס 'אשלים' לשנת 2022

תוכנית הבוגרים של 'אור שלום' זכתה בפרס 'אשלים' לשנת 2022 הניתן לאנשי מקצוע המובילים יוזמות חדשניות המקדמות ויוצרות הזדמנויות למוביליות חברתית-כלכלית. השנה הוחלט שמתן הפרס יתמקד בנושא התנהלות פיננסית, אשר זוהה כאחד מהגורמים המקדמים מוביליות.

תוכנית הבוגרים מעניקה מעטפת תמיכה לצעירים.ות חסרי עורף משפחתי בוגרי מסגרות הארגון עד הגיעם לגיל 27. התוכנית כוללת בין השאר סיוע בקבלת הכשרה מקצועית, סיוע לימודים וכן סדנא להשכלה פיננסית במטרה לייצר עבורם רצף שיאפשר להם להמשיך ולהתפתח כבוגרים שישתלבו בחברה ממקום של עוצמה אישית ושוויון.

התוכנית מובלת על ידי אנשי מקצוע, מנהלים ורכזים, המשמשים כמנטורים של 350 משתתפי.ות התוכנית. הפרס הוענק לתוכנית על היותה פועלת ויוצרת שיפור ברמת הפרט וכן על עבודת אנשי המקצוע של התוכנית שעוסקים ועמלים על פיתוחה והפעלתה.

בין נימוקי הזכייה נכתב: "התרשמנו שתוכנית 'מעטפת לצעירים וצעירות ללא עורף משפחתי' רואה את הפרט כמכלול ומעניקה את הליווי, הכלים והמענים לתחום הפיננסי כחלק אינטגרלי מהמענים לחיים המוענקים לצעירים, ושהצוות עמל על בניית מענה משמועתי עבור צעירים אלו".

הפרס בגובה 5,000 $ יוענק בכנס מיוחד בנושא מוביליות חברתית וכלכלית ב 10.11.

12/9/2022 - יום העיון השנתי של אור שלום

ביום שני 12/9, התקיים יום העיון השנתי של 'אור שלום' בקריה האקדמית אונו תחת הכותרת 'רב תרבותיות בחשיבה הטיפולית עם ילדים בהשמה חוץ-ביתית'.
האירוע התקיים במעמד יו"ר הועד המנהל של הארגון הגב' ענת רמתי שעשוע, מנכ"לית הארגון הגב' טלי חלף ובהשתתפות חברי הועד המנהל, נציגי משרד הרווחה, עמיתים.ות מהתחום הטיפולי ועובדי הארגון. הגב' רמתי שעשוע התייחסה בדבריה לנושא הכנס ולחשיבות מקומם של המטפלים.ות  בהבנת תפקידם: "ילד.ה שמגיע.ה אל אור שלום – מתחיל.ה את חייו.ה עוד קודם. יש לו.ה הורים/אחים/קהילה/תרבות ולפעמים גם מדינה. התפקיד שלנו בחשיבה הטיפולית – להחזיק את ה"הכל" ולאפשר לו.ה צמיחה בתוך המארג המאוד מורכב הזה למדרגה הגבוהה ביותר אליה ישאפו ויחלמו. גישת קום המדינה, שנשענה על הרצון להאחדה, ברורה לזמנה, אך כבר לא מתאימה לזמננו". ביום העיון נערכו שתי הרצאות אורח שהיו מרתקות והאירו זוויות חדשות ומעניינות מעולם הטיפול – האחת של דינה מסתאי פון שוורצה, שעסקה באתיקה רב תרבותית בעבודה במרפאה הקהילתית לבריאות הנפש והשנייה של טלי סימני, שעסקה במפגש העולמות והזהויות בחדר הטיפולים של בני עדה האתיופית. בחלק השני של האירוע השתתפו נציגים.ות משלוש התוכניות שלנו – מנחות אומנה ערביות, שלושה צעירים מתוכנית הבוגרים ועו"ס מתוכנית המעונות, אשר שתפו בתהליכים משמעותיים בהקשר הרב-תרבותי כפי שמתבטאים בעבודתם.ן.או בחייהם.ן והיו מרגשים ומרתקים כאחד. 

20/7/2022 - 'תו מידת לאפקטיביות' לארגון הוארך ב-3 שנים נוספות

שמחים וגאים לבשר כי ארגון 'אור שלום' קיבל החודש, זו השנה ה-13, את 'תו מידות לאפקטיביות' שיהיה תקף למשך 3 שנים (במקום שנתיים כמקובל) בשל הצטיינות ניהולית של הארגון.

התו ניתן מ-'מידות', חברה לתועלת הציבור וארגון ללא כוונת רווח, המבקש לקדם אפקטיביות כאמת מידה עיקרית במערך שיקוליהם של משקיעים חברתיים ובניהול עמותות.
תהליך הבדיקה של מידות מעריך את סיכויי העמותה להיות אפקטיבית, כלומר לייצר ערך חברתי ולהביא לשינוי לטובה בחייהם של המוטבים שלה באמצעות דירוגה ע"י פיתוח כלים מתקדמים למדידה חברתית, פיתוח תווי תקן חברתיים, מיפויים חברתיים, מחקר יישומי, ייעוץ ופעילות לשינוי השיח הציבורי.
אופן הבדיקה והנושאים הנבחנים נקבעו לאחר סקירת כלי הערכה ודירוג בעולם, והם משקפים את הידע העולמי בנושא ואת תפיסת העולם של מידות לגבי יכולות ארגוניות מיטביות.
בנימוקי ההחלטה נכתב בין השאר : "תהליכי הניהול המונהגים בעמותה בולטים לטובה וראויים לציון מיוחד"

טלי חלף מנכ"לית הארגון:
"זו עוד הכרה והערכה לתהליך המדהים שהארגון עבר מאז חידוש תו מידות האחרון. אני מודה לעובדי הארגון, שותפי לעשייה על הדרך שעשינו יחד ולהישגים הרבים שאספנו שקיבלו עכשיו משנה תוקף ותו תקן של איכות ויעילות".

14/7/2022 - מפגש סיום קורס במ"ה

'אומנה במרכז' ערכו אתמול, יום ד' 13/7/22, אירוע מרגש שסיכם את הליך המיון והבדיקה לכ 217 הורי אומנה שהצטרפו אלינו בשלוש השנים האחרונות והתקיים במעמד יו"ר הארגון הגב' ענת רמתי שעשוע, מנכ"לית הארגון הגב' טלי חלף ושותפנו לדרך, נציגי משרד הרווחה. במרכז האירוע התקיים פאנל מרגש במיוחד שעסק במגוון זויות מעולם האומנה- אח קולט, אם אומנה, סבתא המשמשת כאמנת קרובים, בוגרת אומנה ואם שבתה יצאה לאמנת קרובים וחזרה לחיקה, שיתפו בהתמודדויות, באתגרים, במשברים ובמהלכים פורצי דרך ששינו להם את חוויות האומנה.

שלב חשוב ומשמעותי ביותר בהליך ההכשרה של ההורים המיועדים הינו השתתפותם בקורס במ"ה (בדיקה, מיון והכשרה) שבשנתיים האחרונות התקיים בזום בשל מגבלות הקורונה. הקורס הנמשך יומיים, כולל מידע תיאורטי, התנסויות חווייתיות הנוגעות לעולמם של ילדים שאינם גדלים בבית הוריהם ולמידה מעמיקה על משברים ודרכים להתמודד עימם. חלק נוסף וחשוב בקורס הוא השתתפותם של ילדיהם הביולוגים של הורי האומנה, בסדנא מיוחדת המעניקה להם כלים להתייחסות עם ההרכב השונה של המשפחה ולמיקומו.

אב אומנה טרי , בוגר הקורס האחרון, סיפר על חשיבות הקורס בהליך ההכשרה ועל הכלים שקיבל שיישומם עזר להם מאוד להתמודד ברגעי משבר. הוא הדגיש במיוחד את תרומתם הגדולה של אנשי המקצוע של 'אור שלום' ושל משפחות ותיקות ששיתפו בקורס בחווית האומנה. בתום המפגש המרגש חולקו למסיימי הקורסים תעודות.

8/6/2022 - ערב ההוקרה השנתי להורי האומנה

ב- 7/6/2022, התקיים באולם שרת בפ"ת ערב שכולו אור והוקרת תודה ל 600 משפחות האומנה המופלאות של ארגון 'אור שלום'. מאות הורי אומנה הגיעו לערב ההוקרה ונהנו מאוכל טוב, צפייה בסרטון שירת ההמונים בהשתתפותם עם השיר 'אור גדול' והרצאה מעניינת של עינת נתן. ברכה מרגשת במיוחד נשא אב אומנה בשם ההורים, שהתייחסה לאתגר, לקושי ובעיקר להצלחות ולסיפוק בהליך האומנה המעניק תרומה ההדדית לילד ולמשפחה. ערב ההוקרה הוא רק ביטוי אחד לתודה הענקית המגיעה למשפחות האומנה של הארגון על פועלם היומיומי במסירות ובאהבה למען ילדים ונוער בסיכון.

4/3/2022 - ערב הסברה למשפחות המעוניינות לשמש משפחות אומנה

כל כמה שבועות ארגון 'אור שלום' מקיים ערב הסברה ומידע למשפחות המעוניינות לשמש משפחות אומנה. נציגי 'אומנה במרכז' של הארגון מסבירים בערב זה למשתתפים מהי משפחת אומנה, כיצד מתבצע הליך המיון לבחירת משפחה והתאמתה לילדים הממתינים למציאת משפחה, איזו הכשרה מיוחדת עוברת כל משפחה טרם קבלת הילד/ה לביתה ומה כוללת מעטפת הליווי והתמיכה שמקבלים הילד/ה ומשפחת האומנה מהצוות המקצועי של אור שלום. משפחות המעוניינות להצטרף לערב ההסברה הקרוב מוזמנות להיכנס לקישור המצ"ב ולמלא את טופס ההרשמה. לנרשמים ימסרו פרטים נוספים. נשמח לראותכם:
https://orrshalom.formtitan.com/OrShalomOmna1#

1/3/2022 - פרויקט חדש של 'אור שלום' בשיתוף כפר הנוער 'קרית יערים'

חיבור מיוחד ומפרה בין כפר הנוער קרית יערים לעמותת אור שלום, דרך קרן פישר. צוות תוכנית הבוגרים של אור שלום, המצויד בידע מקצועי רב בטיפול במתבגרים, פיתח עבור צוות כפר הנוער "קרית יערים" פרויקט מיוחד "מתבגרים לעצמאות" במטרה לסייע להם בהכשרת מתבגרי הכפר ביציאתם לעצמאות.
במסגרת הפרויקט בוצע מיפוי צרכים לתלמידי כיתות י' המתגוררים בכפר, לצורך הכנתם לעצמאות הכולל הדרכות פרטניות העוסקות בקבלת החלטות, הכנה לצבא, תעסוקה וחינוך פיננסי וכן בהיבטים ריגשיים יותר כגון חוסן ומסוגלות לעצמאות, תמונת עתיד, גיל הבגרות המתהווה ותהליכי פרידה.
הפרויקט יימשך 3 שנים עד סיום כיתת יב' ועזיבת התלמידים את הכפר. תוכנית העבודה של הפרויקט שמה דגש על ידע, מתן כלים ופיתוח מיומנויות ותועבר רובה ככולה על ידי הצוות המוביל של הכפר תוך שהיא מלווה גם בתהליכי הערכה ומדידה על מנת להעריך את השינוי הרצוי, הן בקרב הצוות והן בקרב המתבגרים. הצוות המקצועי של תוכנית הבוגרים באור שלום רואה בפרויקט קרקע פוריה ליוזמות נוספות ופיתוח תהליכי חשיבה ולמידה

7/1/2022 - ‘אור שלום’ קיבל מעמד של יועץ מקצועי לארגון האו”ם ומוסדותיו

המועצה הכלכלית חברתית של האו”ם (ECOSOC) הכריזה כי אימצה את המלצת הוועדה לארגונים לא ממשלתיים (NGOs) להעניק לנו מעמד של ארגון מייעץ מקצועי לאו”ם ומוסדותיו השונים. משמעות ההכרזה הינה הכרה בנו כארגון כמוביל ברמה העולמית בנושא האומנה והמעונות המשפחתיים ומתן טיפול וליווי של ילדים ונוער בסיכון.
המעמד החדש יאפשר לנו להעניק יעוץ וליווי מקצועי בתחומי פעילותנו, להשתתף במפגשים, אירועים, כנסים ופעילויות של האו”ם ומוסדותיו, לשמש כמשקיפים בישיבות פומביות של ECOSOC, גופי הבת שלה ומועצת זכויות האדם, לפתח קשרים מקצועיים עם ארגונים ברחבי העולם, להתעדכן בהתפתחויות ומגמות אחרונות ולהעלות את המודעות הציבורית בעולם לנושא האומנה והמעונות המשפחתיים.
בין ההתמחויות הייחודיות שנוכל לייעץ בהם ניתן למנות עבודה עם ילדים, נוער וצעירים שהוצאו מביתם אותן הוא יוכל לשתף, ניתן למנות עבודה ייחודיות עם ילדים ונוער ברמות פגיעה וצרכים שונים, שימת דגש על ביתיות, משפחתיות ואינדיווידואלית, פיתוח תכניות המאפשרות שילוב בקהילה תוך שמירת הזהות והשייכות למגזר ולדת, סל שירותים ותוכנית אישית לכל ילד/ה , נער/ה וצעיר/ה, שילוב אחים באותה המסגרת ומיקוד בשימור וחיזוק הקשר ביניהם לבין משפחתם וכמובן טיפול קליני/פסיכולוגי ברמה גבוהה.

טלי חלף, מנכ”לית הארגון, אמרה בהתרגשות לאחר ההכרזה: “אני שמחה ונרגשת מההכרה הייחודית והמשמעותית שקבלנו על פועלנו לחיזוק אוכ’ מוחלשות בחברה. במשך למעלה מ 4 עשורים צברנו בארגון ידע עצום וניסיון רב בטיפול בתינוקות, ילדים, נוער וצעירים, בוגרי הארגון שלנו, שלאחר גיל 18 מתחילים את צעדיהם הראשונים לחיים עצמאיים.
אני גאה במאות עובדי הארגון המסורים שלנו שההישג הזה רשום בעיקר על שמם ושמחה על האפשרות להעביר הלאה את הידע המקצועי הרב שלנו, כמו גם להמשיך ולהעמיק את הידע שלנו באמצעות חשיפה למחקרים, מגמות ואירועים שונים הקשורים לילדים בסיכון ברחבי העולם” .

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates from our team.

שם

דוא״ל

שפה

You have Successfully Subscribed!

Subscribe To Our Newsletter

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates from our team.

Name

Email

Language

You have Successfully Subscribed!

רוצים להיות הורי בית?

אם להיות הורי בית במעון משפחתי לילדים בסיכון, נשמע לכם מאתגר ומשמעותי.
אם אתם מוכנים להעניק לתת ולהכיל.
אם אתם רוצים להיות חלק מהעשייה החשובה הזו, נא לשלוח קו"ח לטלי גפן  talig2@orr-shalom.co.il

דילוג לתוכן