fbpx
אור שלום
אור שלום

הודעות וחדשות

8/6/2022 - ערב ההוקרה השנתי להורי האומנה

ב- 7/6/2022, התקיים באולם שרת בפ"ת ערב שכולו אור והוקרת תודה ל 600 משפחות האומנה המופלאות של ארגון 'אור שלום'. מאות הורי אומנה הגיעו לערב ההוקרה ונהנו מאוכל טוב, צפייה בסרטון שירת ההמונים בהשתתפותם עם השיר 'אור גדול' והרצאה מעניינת של עינת נתן. ברכה מרגשת במיוחד נשא אב אומנה בשם ההורים, שהתייחסה לאתגר, לקושי ובעיקר להצלחות ולסיפוק בהליך האומנה המעניק תרומה ההדדית לילד ולמשפחה. ערב ההוקרה הוא רק ביטוי אחד לתודה הענקית המגיעה למשפחות האומנה של הארגון על פועלם היומיומי במסירות ובאהבה למען ילדים ונוער בסיכון.

13/4/2022 - ברכת מנכ"לית הארגון טלי חלף לחג האביב

לכל משפחת אור שלום: אנשי צוות, משפחות אומנה, מתנדבים ושותפים יקרים,

תקוות רבות מעורר בנו חג החירות, האביב והפריחה המשגעת בחוץ, ובבית מנסים לעשות סדר, לארגן מרחב של חירות בתוך עומס הפעילות, למיין מחדש חפצים וזיכרונות, למרק חלומות, להשקיט קולות רקע צורמים ולעשות מאמץ לדבוק בדברים הטובים
כמו האביב גם אור שלום פורח ומשגשג, מתאים עצמו למציאות המשתנה, מדייק ומרחיב פעילותו. זו ההזדמנות להודות לעובדי ועובדות הארגון על הנגיעה הייחודית והמשמעותית שלהם בחיי הילדים, בני הנוער והצעירים שאנו מלווים. יחד נוביל אותם לעתיד טוב – הצלחתם היא הצלחת החברה הישראלית כולה.
כארגון הנוגע בכל גווני החברה נציין את חגי שלוש הדתות: פסח, פסחא והרמאדן ונאחל חג שמח, חג של שלום ואחווה ובריאות מרובה לכולם.

13/4/2022 - ברכת יו"ר הארגון ענת רמתי - שעשוע לחג האביב

לכל עובדי אור שלום , אור שלום בשבילי הוא בית ומקצועיות. כנציגת הוועד המנהל של הארגון, אני רואה את תפקידי לשמור מכל משמר על קיום החזון ומסורות הארגון, יחד עם הצורך גם לצמוח ולהתחדש, כמצוות האביב. עלינו להתאים אותם לעולם המתחדש הדוהר קדימה באמצעות תהליכים המממשים את הפוטנציאל האדיר הטמון בתורת העבודה הייחודית שלנו, בידע ובניסיון הרב שצברנו כדי ללטש עוד את הגביש האור שלומי לטובת הילדות והילדים, בנות ובני הנוער והצעירות והצעירים שלנו. חג האביב משמש עבורנו תזכורת לכך ואנו נמשיך לחתור לעבר קיום כל המטרות הללו.
נבקש שבתקופה זו, המהווה זמן לפינוי החמץ הפנימי והתבוננות באביב המעורר צמיחה והתחדשות, נוכל סוף סוף לפנות מעלינו את בידודי הקורונה, להשתחרר מתחושת החירום ברחובות, לפרק את החשדנות כלפי הזולת ולבנות יחסי אמון וקרבה בתוך החברה הישראלית.
מאחלת לכל משפחת אור שלום חגים שמחים לכם וליקרים לכם וימים שקטים ורגועים על כל החברה הישראלית.
ענת רמתי שעשוע,
יו"ר הועד המנהל

4/3/2022 - ערב הסברה למשפחות המעוניינות לשמש משפחות אומנה

כל כמה שבועות ארגון 'אור שלום' מקיים ערב הסברה ומידע למשפחות המעוניינות לשמש משפחות אומנה. נציגי 'אומנה במרכז' של הארגון מסבירים בערב זה למשתתפים מהי משפחת אומנה, כיצד מתבצע הליך המיון לבחירת משפחה והתאמתה לילדים הממתינים למציאת משפחה, איזו הכשרה מיוחדת עוברת כל משפחה טרם קבלת הילד/ה לביתה ומה כוללת מעטפת הליווי והתמיכה שמקבלים הילד/ה ומשפחת האומנה מהצוות המקצועי של אור שלום. משפחות המעוניינות להצטרף לערב ההסברה הקרוב מוזמנות להיכנס לקישור המצ"ב ולמלא את טופס ההרשמה. לנרשמים ימסרו פרטים נוספים. נשמח לראותכם:
https://orrshalom.formtitan.com/OrShalomOmna1#

1/3/2022 - פרויקט חדש של 'אור שלום' בשיתוף כפר הנוער 'קרית יערים'

חיבור מיוחד ומפרה בין כפר הנוער קרית יערים לעמותת אור שלום, דרך קרן פישר. צוות תוכנית הבוגרים של אור שלום, המצויד בידע מקצועי רב בטיפול במתבגרים, פיתח עבור צוות כפר הנוער "קרית יערים" פרויקט מיוחד "מתבגרים לעצמאות" במטרה לסייע להם בהכשרת מתבגרי הכפר ביציאתם לעצמאות.
במסגרת הפרויקט בוצע מיפוי צרכים לתלמידי כיתות י' המתגוררים בכפר, לצורך הכנתם לעצמאות הכולל הדרכות פרטניות העוסקות בקבלת החלטות, הכנה לצבא, תעסוקה וחינוך פיננסי וכן בהיבטים ריגשיים יותר כגון חוסן ומסוגלות לעצמאות, תמונת עתיד, גיל הבגרות המתהווה ותהליכי פרידה.
הפרויקט יימשך 3 שנים עד סיום כיתת יב' ועזיבת התלמידים את הכפר. תוכנית העבודה של הפרויקט שמה דגש על ידע, מתן כלים ופיתוח מיומנויות ותועבר רובה ככולה על ידי הצוות המוביל של הכפר תוך שהיא מלווה גם בתהליכי הערכה ומדידה על מנת להעריך את השינוי הרצוי, הן בקרב הצוות והן בקרב המתבגרים. הצוות המקצועי של תוכנית הבוגרים באור שלום רואה בפרויקט קרקע פוריה ליוזמות נוספות ופיתוח תהליכי חשיבה ולמידה

7/1/2022 - ‘אור שלום’ קיבל מעמד של יועץ מקצועי לארגון האו”ם ומוסדותיו

המועצה הכלכלית חברתית של האו”ם (ECOSOC) הכריזה כי אימצה את המלצת הוועדה לארגונים לא ממשלתיים (NGOs) להעניק לנו מעמד של ארגון מייעץ מקצועי לאו”ם ומוסדותיו השונים. משמעות ההכרזה הינה הכרה בנו כארגון כמוביל ברמה העולמית בנושא האומנה והמעונות המשפחתיים ומתן טיפול וליווי של ילדים ונוער בסיכון.
המעמד החדש יאפשר לנו להעניק יעוץ וליווי מקצועי בתחומי פעילותנו, להשתתף במפגשים, אירועים, כנסים ופעילויות של האו”ם ומוסדותיו, לשמש כמשקיפים בישיבות פומביות של ECOSOC, גופי הבת שלה ומועצת זכויות האדם, לפתח קשרים מקצועיים עם ארגונים ברחבי העולם, להתעדכן בהתפתחויות ומגמות אחרונות ולהעלות את המודעות הציבורית בעולם לנושא האומנה והמעונות המשפחתיים.
בין ההתמחויות הייחודיות שנוכל לייעץ בהם ניתן למנות עבודה עם ילדים, נוער וצעירים שהוצאו מביתם אותן הוא יוכל לשתף, ניתן למנות עבודה ייחודיות עם ילדים ונוער ברמות פגיעה וצרכים שונים, שימת דגש על ביתיות, משפחתיות ואינדיווידואלית, פיתוח תכניות המאפשרות שילוב בקהילה תוך שמירת הזהות והשייכות למגזר ולדת, סל שירותים ותוכנית אישית לכל ילד/ה , נער/ה וצעיר/ה, שילוב אחים באותה המסגרת ומיקוד בשימור וחיזוק הקשר ביניהם לבין משפחתם וכמובן טיפול קליני/פסיכולוגי ברמה גבוהה.

טלי חלף, מנכ”לית הארגון, אמרה בהתרגשות לאחר ההכרזה: “אני שמחה ונרגשת מההכרה הייחודית והמשמעותית שקבלנו על פועלנו לחיזוק אוכ’ מוחלשות בחברה. במשך למעלה מ 4 עשורים צברנו בארגון ידע עצום וניסיון רב בטיפול בתינוקות, ילדים, נוער וצעירים, בוגרי הארגון שלנו, שלאחר גיל 18 מתחילים את צעדיהם הראשונים לחיים עצמאיים.
אני גאה במאות עובדי הארגון המסורים שלנו שההישג הזה רשום בעיקר על שמם ושמחה על האפשרות להעביר הלאה את הידע המקצועי הרב שלנו, כמו גם להמשיך ולהעמיק את הידע שלנו באמצעות חשיפה למחקרים, מגמות ואירועים שונים הקשורים לילדים בסיכון ברחבי העולם” .

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates from our team.

שם

דוא״ל

שפה

You have Successfully Subscribed!

Subscribe To Our Newsletter

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates from our team.

Name

Email

Language

You have Successfully Subscribed!

רוצים להיות הורי בית?

אם להיות הורי בית במעון משפחתי לילדים בסיכון, נשמע לכם מאתגר ומשמעותי.
אם אתם מוכנים להעניק לתת ולהכיל.
אם אתם רוצים להיות חלק מהעשייה החשובה הזו, נא לשלוח קו"ח לטלי גפן  talig2@orr-shalom.co.il

דילוג לתוכן